Jakość a cena druku

Czym tak naprawdę jest jakość druku?

Pojęcie jakość druku w praktyce sprowadza się do stopnia prezentacji materiału i jego treści po zadruku. Mianowice najlepiej gdy drukarnie sięgają najwyższego pułapu swoich możliwości i wówczas możemy mówić o perfekcyjnie wydrukowanych naklejkach lub innym materiałów graficznych.

Jakość druku jaka pojawia się na ulicy i w przestrzeni publicznej nie jest uzależniona tylko od drukarni wielkoformatowych,  niekiedy zdarza się, że klient sam decyduje się na niższą jakość tylko z powodu obniżenia kosztów druku.  Pracownicy drukarni często słyszą – A nie może być taniej? Jeżeli jest to możliwe to zawsze kosztem jakości, a tym samym wizerunku firmy, która wykonuje usługi druku. Poza klientem i jego sugestiami jakość druku może mieć wpływ wiele czynników, np: materiał, który jest bazą produkcyjną, przez kalibrację maszyny drukującej, aż po wybór atramentu.

Trzeba pamiętać, że jakość druku to nie tylko DPI, ale tez sprzęt na, którym wykonuje się druk. Dlatego nasza drukarnia stawia na jakość i doświadczenie praktyczne w wykonywanych pracach drukarskich.